Kto kocha, ten wymaga!Blog > Komentarze do wpisu

Rozkład jazdy na najbliższe tygodnie

  13 października to doskonała data na wpis. Siedem miesięcy zostało do matury z wiedzy o społeczeństwie a Wy nawet z najprostszego działu jakim jest społeczeństwo nie potraficie osiągnąć choćby poziomu przyzwoitego (od 60%). Żenua.

 22 października zarządzam więc kolejny test z modułu społeczeństwo. Tym razem na czerwono zaznaczony będzie każdy wynik poniżej 50%. Po pierwsze test jest łatwiejszy, pod drugie Wy będziecie wzbogaceni o wiedzę na temat własnych błędów i słabości (15.10.2012), po trzecie: skończyła się taryfa ulgowa dla debiutantów. Posiadaczom vademecum z Operonu polecam przeanalizować sobie tzw. przykładowe zadania maturalne i wskazówki jak je rozwiązywać, macie je umieszczone na końcu tej książki. Ze społeczeństwa jest 6 przykładowych zadań, nie zmęczycie się.  

 Z racji waszych karygodnych wyników (katastrofa S-01) możecie się na owym drugim teście (S-02) spodziewać pytań z norm społecznych, pojęć związanych z narodowością, typologią grup społecznych, mniejszościami narodowymi w Polsce, kwestami demografii, ruchliwości i więzi społecznej oraz form aktywności społecznej. Nie zabraknie rzecz jasna pytań do wykresów, tabelek i tekstów źródłowych. Test będzie jednak krótszy, przewidziany jest na 45-50 minut. 29 października będzie jego omówienie (tym razem zbiorówka - wszyscy przychodzą na 15:15 do sali nr 8).

 Następny test jaki odbędzie się 5 listopada dotyczył będzie już rzecz jasna Polityki. Sympatyczny ten teścik z pewnością przypadnie Wam do gustu: potrwa 90 minut. Test z 5 listopada nie będzie jednak obejmował całości modułu (będzie bowiem jeszcze jeden test z polityki - 19.11 i on obejmie resztę materiału). Będą w nim treści niemal wyłącznie z zakresu ustroju, sądownictwa i samorządu. Nie będzie nic o państwie, jego genezie, funkcjach, formach. Nie będzie o ideologiach ani doktrynach politycznych (żadnych "izmów"). Nic też lub prawie nic o partiach politycznych (z wyjątkiem rozpoznania skrótów nazw partii). Będzie natomiast wszystko o organach władzy RP, zakresie ich władzy i zasadach wyboru, samorządzie, sądownictwie i pytania do konstytucji. Na tym wypada się więc skoncentrować. Kto nie zaliczy tego testu na przynajmniej 50% napisze dokładkę w środę 14 listopada lub 19 listopada napisze dwa teściki (od 14:25 do 16:50). Lenie napiszą więc po trzy testy z polityki, pozostali po dwa. Oby pozostali byli w zdecydowanej większości...

 26 listopada będzie kolejny test, albo z prawa, albo całościowa próbna matura. Ta druga ewentualność tylko wtedy gdy będzie to miało jakiś sens (patrząc przez pryzmat waszych testów ze społeczeństwa i polityki, które stanową łącznie ok. 50% pytań na maturze). Próbna matura zdarzy się na pewno, ale raczej dopiero pod koniec stycznia.

Reasumując, czekające was testy w I semestrze to: 22.10, 5.11, (14.11), 19.11, 26.11 (możliwe przesunięcie na 3.12).

Niech WOS będzie z Wami! (dniem i nocą)

sobota, 13 października 2012, panzwosu
Tagi: Informacje
wososfera.blox.pl - blog z pazurami

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: